Мода

Категорија
235Вести

МОРНИЧАВАТА РЕВИЈА НА „ДИЗЕЛ“ НА МОДНАТА НЕДЕЛА ВО МИЛАНО ЈА ВОЗБУДИ ПУБЛИКАТА

ДОМАШНИ И СТРАНСКИ ДИЗАЈНЕРИ ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВАТ НА ТРЕТИОТ СКОПСКИ МОДЕН ФЕСТИВАЛ ОД 28 ДО 30 СЕПТЕМВРИ

ЏАРЕД ЛЕТО ОБЛЕЧЕН КАКО МАЧКА НА МЕТ ГАЛА ПОСВЕТЕНА НА КАРЛ ЛАГЕРФЕЛД (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ТЕПИХОТ НА ОСКАРИТЕ ЈА ПРОМЕНИ БОЈАТА, ГЛАМУРОТ ОСТАНА ИСТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

РАПЕРКАТА ДОЏА КЕТ ПОКРИЕНА СО ЦРВЕНА БОЈА И 30.000 КРИСТАЛИ НА МОДНАТА НЕДЕЛА ВО ПАРИЗ

ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ СЕ ВРАТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ВИВИЕН ВЕСТВУД – ИКОНА НА МОДНИОТ СВЕТ КОЈА ГО ИЗМИСЛИ ПАНКОТ

„БАЛЕНСИЈАГА“ ПРОДАВА КЕСИ ЗА ЃУБРЕ ОД 1.790 ДОЛАРИ

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА СЕ ЗАБАВУВА СО МОДАТА И КРЕИРАШЕ ЦЕЛ КРАЛСКИ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ

КИМ КАРДАШИЈАН ОСЛАБНАЛА СЕДУМ КИЛОГРАМИ ЗА ДА ГО НОСИ ФУСТАНОТ НА МЕРИЛИН МОНРО НА МЕТ ГАЛА