ЅВЕЗДИТЕ НА „ЕВТИНИ ПРИКАЗНИ“ СЕ ОБЕДИНИЈА ПО ПОВОД 30 ГОДИНИ ОД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА ФИЛМОТ

ПРЕМИЕРА НА ПРЕТСТАВАТА „ПАНИКА“ ОД АЛЕКСАНДАР ИВАНОВСКИ ВЕЧЕРВА ВО ВЕЛЕШКИОТ ТЕАТАР

„ХАЈНЕКЕН“ СОЗДАДЕ „ДОСАДЕН“ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН КОЈ НЕМА ПРИСТАП ДО ИНТЕРНЕТ

НИКОЈ НЕ ЈА ПАМЕТИ КРИЗАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА ВО 1980-ТИТЕ, СИТЕ СЕ СЕЌАВААТ НА МУЗИКАТА И ФИЛМОВИТЕ, КАЖА НЕЛЕ КАРАЈЛИЌ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА КНИГА ВО СКОПЈЕ

ТЕЈЛОР СВИФТ ГИ ИЗНЕНАДИ ФАНОВИТЕ СО НОВ ДВОЕН АЛБУМ ОТКАКО ДЕЛ ОД ПЕСНИТЕ ПРЕДВРЕМЕ ПРОТЕКОА НА ИНТЕРНЕТ

ЌЕ СВИРИМЕ ХУМАНИТАРНО ЗА ДРУГАРКАТА КОЈА НА 17 ГОДИНИ ПОЧИНА ОД ЛЕУКЕМИЈА, ВЕЛАТ МУЗИЧАРИТЕ ОД „ЛУЈ“ ПРЕД КОНЦЕРТОТ ВО ЧЕСТ НА ХАРФИСТКАТА КЛИМЕНТИНА РАФАЈЛОВСКА

МУЗИКА, ПОЕЗИЈА И ОМАЖ ЗА КИРЕ КОСТОВ ЌЕ СЕ СПОЈАТ НА ПЕТТОТО ИЗДАНИЕ НА ЏЕЗ ФЕСТИВАЛОТ „КРАЈ ВАРДАРОТ ЏЕЗ“

ДЕТСКИОТ ФИЛМ „СМРДУШКОВЦИ“ ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО КИНОСАЛИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ТАРАНТИНО НЕМА ДА ГО СНИМА „ФИЛМСКИ КРИТИЧАР“ КАКО НЕГОВ ПОСЛЕДЕН ФИЛМ

ПРАИЗВЕДБА НА „ХЕНГИНГ АРАУНД“ НА 19 АПРИЛ ВО МНТ, ЕКИПАТА ВЕЛИ ДЕКА Е БАЈКА ЗА ВОЗРАСНИ