Филм

Категорија
1130Вести

ВНУК НА МАЈКЛ ЏЕКСОН ЌЕ ГО ИГРА СЛАВНИОТ ПЕЈАЧ ВО НОВ БИОГРАФСКИ ФИЛМ

НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР НАКЛОНЕТИ КОН АКТЕРИТЕ СО АЗИСКО ПОТЕКЛО – КИНА ЈА СЛАВИ МИШЕЛ ЈЕО, ВИЕТНАМ СО ДВАЈЦА ПРЕТСТАВНИЦИ

ФИЛМ КОЈ ЗАРАБОТИ САМО 27.000 ДОЛАРИ ДОБИ НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА ПО КАМПАЊАТА НА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ

ТОМ ХЕНКС И ФИЛМОТ ЗА МЕРИЛИН МОНРО ГИ ПРЕДВОДАТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА

ЗАВРШИ СНИМАЊЕТО НА КРАТКИОТ ФИЛМ „ЧУДАТА ВО СВЕТОТ НА АЛИСИТЕ“ СО АКТЕРИ ОД ИНКЛУЗИВЕН АНСАМБЛ

ПОЧНУВА СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ ЗА ЕЈМИ ВАЈНХАУС, ЌЕ ЈА ГЛУМИ МАЛКУ ПОЗНАТАТА МАРИСА АБЕЛА

ДЕТСКАТА ЅВЕЗДА НА „ИНДИЈАНА ЏОНС“ И „ГУНИЗИ“, КЕ ХУЈ КВАН, ОСВОИ ЗЛАТЕН ГЛОБУС И НАПРАВИ НЕВЕРОЈАТЕН КАМБЕК ПО РЕЧИСИ ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИИ

ХЈУ ЏЕКМЕН ЈА МОЛИ ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ДА НЕ ГО НОМИНИРА РАЈАН РЕЈНОЛДС ЗА ОСКАР

„АВАТАР 2“ ЗАРАБОТИ МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА САМО 14 ДЕНА