Живот

Категорија
4030Вести

ПО ЕП И ОИ, НАЧЕВСКИ И НИКОЛОВ ВЕЧЕРВА ЌЕ ГО СУДАТ И МУНДИЈАЛСКОТО ФИНАЛЕ

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ИРСКИОТ АКТЕР БЕРИ КЈОУГЕН – МАЈКА МУ ПОЧИНАЛА ОД ХЕРОИН, ЖИВЕЕЛ ВО 13 ЗГРИЖУВАЧКИ ДОМОВИ

МУЗИЧКАТА ЛЕГЕНДА ВИЛИ НЕЛСОН ЌЕ ГО ПРОСЛАВИ 90. РОДЕНДЕН СО ОЛ-СТАР КОНЦЕРТ

„МЕТАЛИКА“ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА НОВИОТ АЛБУМ ВО КИНОСАЛИТЕ НИЗ СВЕТОТ НА 13 АПРИЛ

НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР НАКЛОНЕТИ КОН АКТЕРИТЕ СО АЗИСКО ПОТЕКЛО – КИНА ЈА СЛАВИ МИШЕЛ ЈЕО, ВИЕТНАМ СО ДВАЈЦА ПРЕТСТАВНИЦИ

ФИЛМ КОЈ ЗАРАБОТИ САМО 27.000 ДОЛАРИ ДОБИ НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА ПО КАМПАЊАТА НА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ

ТОМ ХЕНКС И ФИЛМОТ ЗА МЕРИЛИН МОНРО ГИ ПРЕДВОДАТ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТНА МАЛИНА