актерка

Таг
14Вести

ПОЧИНА АКТЕРКАТА НИШЕЛ НИКОЛС, ЛЕГЕНДАРНАТА УХУРА ОД „ЅВЕЗДЕНИ ПАТЕКИ“

БЕТИ ВАЈТ – ЗЛАТНА ДЕВОЈКА НА АМЕРИКАНСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА СО КАРИЕРА ДОЛГА НАД 60 ГОДИНИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОД ФАТИМЕ ДО АФИФЕ И БАБА ОЛЕ, САБИНА АЈРУЛА-ТОЗИЈА БЕШЕ РЕТКА ЅВЕЗДА ВО МАКЕДОНСКАТА КУЛТУРА

„ДИНАСТИЈА“ БЕШЕ ПОДАРОК ОД ГОСПОД, НО САКАВ ПОВЕЌЕ ОД ЖИВОТОТ, ВЕЛИ ЛИНДА ЕВАНС, КОЈА ПО 24 ГОДИНИ ГО СНИМИ ПРВИОТ ФИЛМ

НЕ ГО РАЗБИРАМ НАЦИОНАЛИЗМОТ, ЗБОРУВАШЕ МИРА ФУРЛАН КОЈА ИЗБЕГА ВО САД ПОРАДИ „ЗАБРАНЕТА ЉУБОВ“, ПА ОСТВАРИ КАРИЕРА И ВО ХОЛИВУД

АКТЕРКАТА БЕТИ ВАЈТ ПОЛНИ 99 ГОДИНИ, ПА ВЕЛИ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БУДНА ДО КОГА САКА

ПОЧИНА ЅВЕЗДАТА НА „ПОЛИЦИСКА АКАДЕМИЈА“ МЕРИОН РЕМЗИ

ОЛИВИЈА ДЕ ХАВИЛАНД БЕШЕ СИМБОЛ НА СТАРИОТ ХОЛИВУД И ГИ ОСЛОБОДИ АКТЕРИТЕ ОД СТЕГИТЕ НА ФИЛМСКИТЕ СТУДИЈА

ХЕЛЕН МИРЕН И НА 75 ГОДИНИ ОСТАНУВА КРАЛИЦА НА ГЛУМАТА

ЏОН ТРАВОЛТА И КЕЛИ ПРЕСТОН СЕ ЗАПОЗНАА НА СНИМАЊЕ НА ФИЛМ И ОСТАНАА ЗАЕДНО 32 ГОДИНИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)