анимиран филм

Таг
25Вести

„ПОДЛИОТ ЈАС 4“ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА НА 3 ЈУЛИ, ВИЛ ФЕРЕЛ И СОФИЈА ВЕРГАРА СЕ НОВИТЕ НЕГАТИВЦИ

ПРВИОТ ПОДОЛГ ФИЛМ СО БИБИ И БОБИ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА НА 21 ДЕКЕМВРИ

ИЗЛЕЗЕ ПОСЛЕДНИОТ АНИМИРАН ФИЛМ ВО КАРИЕРАТА НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ХАЈАО МИЈАЗАКИ

„СУПЕР МАРИО“ СТАНА АНИМИРАН ФИЛМ СО РЕКОРДНА ЗАРАБОТКА НА ПРЕМИЕРАТА

НОВИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА „ДИЗНИ“ ЗАБРАНЕТ ВО 14 ДРЖАВИ ПОРАДИ ГЕЈ БАКНЕЖ

90 АНИМИРАНИ ФИЛМОВИ НА ВТОРОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ ФЛИПБУК

„ВОРНЕР БРОС“ ЌЕ СНИМА АНИМИРАН ФИЛМ ЗАСНОВАН НА „ГОСПОДАР НА ПРСТЕНИТЕ“

БИВИС И БАТХЕД НАЈАВИЈА СНИМАЊЕ НОВ ФИЛМ

ДЕЛ ТОРО ИЗБРА ЅВЕЗДЕНА АКТЕРСКА ЕКИПА ЗА СВОЈОТ АНИМИРАН МЈУЗИКЛ „ПИНОКИО“