Бакингамска палата

Таг
6Вести

МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ЗА ШИРЕЊЕ ЛАГИ ПРОТИВ НЕА

ХАРИ И МЕГАН НЕ СЕ ВРАЌААТ ВО КРАЛСКАТА СЛУЖБА, ПОТВРДИ КРАЛИЦАТА

УМЕТНИЧКИТЕ ДЕЛА ОД БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА ЗА ПРВПАТ ЌЕ БИДАТ ИЗЛОЖЕНИ ЈАВНО

БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА ПРОИЗВЕДЕ ЏИН СО БИЛКИ ОД СВОИТЕ ГРАДИНИ

ПРИНЦОТ ЧАРЛС СЛАВИ 70 ГОДИНИ СО ЧАЈАНКА СО ВРСНИЦИ И ЗАБАВА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА СЕ РЕНОВИРА ЗА 481 МИЛИОН ДОЛАРИ, ДУРИ И КРАЛИЦАТА ЌЕ МОРА ДА СЕ ПРЕСЕЛИ