Берингово Море

Таг
2Вести

НАУЧНИЦИ ЗА ПРВПАТ ЈА СНИМИЛЕ ПЕСНАТА НА ЕДЕН ОД НАЈРЕТКИТЕ КИТОВИ НА СВЕТОТ

ЕКСПЛОЗИЈАТА НА МЕТЕОР НАД КАМЧАТКА БИЛА 10 ПАТИ ПОСИЛНА ОД АТОМСКАТА БОМБА ВО ХИРОШИМА, ОБЈАВИ НАСА