чоколадо

Таг
11Вести

„ТОБЛЕРОНЕ“ МОРА ДА ГО ТРГНЕ ВРВОТ МАТЕРХОРН ОД СВОЕТО ПАКУВАЊЕ

ФРАНЦУСКИ СЛАТКАР НАПРАВИ ЧОКОЛАДО СО НАЈЛУТОТО ПИПЕРЧЕ НА СВЕТОТ

ГРОЗЈЕ, КАФЕ И ЧОКОЛАДО – НАМИРНИЦИ ШТО НЕ СМЕЕТЕ ДА МУ ГИ ДАВАТЕ НА ВАШЕТО КУЧЕ

НОВАТА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА НА ПОРТО ОД 105 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПОСВЕТЕНА НА ВИНОТО И ЧОКОЛАДОТО

ОТВОРЕНО ПРВО СТУДИО ЗА 3-Д ПЕЧАТЕЊЕ НА ЧОКОЛАДА

БЕЛГИЈА ПРОИЗВЕДУВА 662.000 ТОНИ ЧОКОЛАДА ГОДИШНО, ПА ОД НЕА ПРАВИ И ФУСТАНИ

ЧОКОЛАДНА ОБЛЕКА НА МОДНА ПИСТА ВО БРИСЕЛ