Данска

Таг
34Вести

ФИЛМОТ НА МКЦ „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА 23 МАРТ ВО ДАНСКА

ЌЕ СЕ СНИМА ДАНСКАТА ВЕРЗИЈА НА „КРУНА“ ЗА КРАЛИЦАТА МАРГРЕТ

СО ОБИЧЕН ПРОГЛАС ОД ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА, ФРЕДЕРИК ДЕСЕТТИ СТАНА НОВ КРАЛ НА НАЈСТАРАТА МОНАРХИЈА ВО ЕВРОПА

ДАНСКАТА ПРИНЦЕЗА МЕРИ ЌЕ СТАНЕ ПРВАТА АВСТРАЛИЈКА СО ТИТУЛАТА КРАЛИЦА

ДАНСКАТА МОДНА РЕВИЈА СО КУЛИ ОД ПЕСОК НОМИНИРАНА ЗА НАЈДОБАР ДИЗАЈН НА ИНСТАЛАЦИЈА НА НАГРАДИТЕ НА „ДЕЗИН“

ПРСТЕНЕСТИТЕ ВИКИНШКИ ТВРДИНИ ВО ДАНСКА ДОДАДЕНИ НА ЛИСТАТА НА УНЕСКО

ДАНСКИ УМЕТНИК СОЗДАВА ОГРОМНИ ДРВЕНИ СКУЛПТУРИ НА ТРОЛОВИ НИЗ ЦЕЛ СВЕТ, СТИГНА ДО БРОЈКАТА ОД 100 ДЕЛА

ДАНСКА ЌЕ УВЕЗУВА ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД И ЌЕ ГО СКЛАДИРА ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ

ДАНЦИТЕ СÈ ПОМАЛКУ КОРИСТАТ ГОТОВИНА, ПА ЛАНИ ПРВПАТ НЕМАЛО НИЕДЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА

ДАНСКАТА КРАЛИЦА МАРГРЕТ СТАНА НАЈДОЛГОВЕЧНИОТ ЕВРОПСКИ МОНАРХ ПО СМРТТА НА ЕЛИЗАБЕТА