Џејмс Камерон

Таг
14Вести

ОДЛОЖЕНИ СИТЕ ПРОДОЛЖЕНИЈА НА „АВАТАР“, КАМЕРОН МОЖЕБИ НЕМА ДА ГИ РЕЖИРА ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ФИЛМА

„АВАТАР 2“ ЗАРАБОТИ МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА САМО 14 ДЕНА

„АВАТАР 2“ КОНЕЧНО ЈА ИМАШЕ СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА, 13 ГОДИНИ ПО ПРВИОТ ФИЛМ

ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕРОТ ЗА ВТОРИОТ ДЕЛ НА „АВАТАР“, ВО СИНЕПЛЕКС ИГРА ОД 15 ДЕКЕМВРИ

ЏЕЈМС КАМЕРОН ВЕЛИ ДЕКА „АВАТАР 2“ ЌЕ ГИ ТЕСТИРА КРАЈНИТЕ МОЖНОСТИ НА КИНАТА

„АВАТАР“ ГО ПОВРАТИ СТАТУСОТ НА ФИЛМ СО НАЈГОЛЕМА ЗАРАБОТКА ВО ИСТОРИЈАТА

ЏЕЈМС КАМЕРОН ОБЈАВИ ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД СВЕТОТ НА ПАНДОРА ВО „АВАТАР 2“

МЕТ ДЕЈМОН ОТКРИ ДЕКА ОДБИЛ УЛОГА ОД 250 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЏЕЈМС КАМЕРОН НАЈАВИ НОВА „ТЕРМИНАТОР“ ТРИЛОГИЈА

ЏЕЈМС КАМЕРОН НА ФИКТИВНИОТ ЈАЗИК ОД „АВАТАР“ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА „ОДМАЗДНИЦИ 4“ ШТО СТАНА БРОЈ ЕДЕН