експлозија

Таг
3Вести

АСТРОНОМИТЕ ЈА ОТКРИЈА НАЈГОЛЕМАТА КОСМИЧКА ЕКСПЛОЗИЈА ДОСЕГА, КОЈА ТРАЕ ВЕЌЕ ТРИ ГОДИНИ

АСТРОНОМИТЕ ДЕТЕКТИРАЛЕ ДОСЕГА НАЈГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА

ЕКСПЛОЗИЈАТА НА МЕТЕОР НАД КАМЧАТКА БИЛА 10 ПАТИ ПОСИЛНА ОД АТОМСКАТА БОМБА ВО ХИРОШИМА, ОБЈАВИ НАСА