Елизабета Втора

Таг
36Вести

БЕШЕ ИЗНЕМОШТЕНА, НО НАСМЕАНА, ВЕЛИ ФОТОГРАФКАТА КОЈА ГИ СНИМИ ПОСЛЕДНИТЕ ФОТОГРАФИИ ОД КРАЛИЦАТА

ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ И НЕГОВАТА БИВША СОПРУГА ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА КУЧИЊАТА НА ЕЛИЗАБЕТА

БРИТАНИЈА ЌЕ МЕНУВА ПАРИ, МАРКИ, ПАСОШИ И ХИМНА ПО СМРТТА НА КРАЛИЦАТА

ДЕЦАТА НА ХАРИ И МЕГАН СТАНАА ПРИНЦ АРЧИ И ПРИНЦЕЗА ЛИЛИБЕТ ПО СМРТТА НА КРАЛИЦАТА

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА СТАНА МОНАРХ СО ВТОР НАЈДОЛГ СТАЖ ВО ИСТОРИЈАТА

МАКРОН Ѝ ПОДАРИ КОЊ НА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ЗА НЕЈЗИНИОТ 70-ГОДИШЕН ЈУБИЛЕЈ

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА СЕ ЗАБАВУВА СО МОДАТА И КРЕИРАШЕ ЦЕЛ КРАЛСКИ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ

„КВИН“, „ДЈУРАН ДЈУРАН“ И ДАЈАНА РОС МЕЃУ УЧЕСНИЦИТЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО ЧЕСТ НА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

„СЕКС ПИСТОЛС“ ПАК ЌЕ ГО ИЗДАДЕ СИНГЛОТ „БОЖЕ ЧУВАЈ ЈА КРАЛИЦАТА“ ЗА ПЛАТИНЕСТИОТ ЈУБИЛЕЈ НА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ГО СЛАВИ 96. РОДЕНДЕН