гитарист

Таг
8Вести

ВО АМЕРИКА ЌЕ СВИРАМ СО ЈАПОНСКИ И МЕКСИКАНСКИ МУЗИЧАРИ И ЌЕ СНИМАМ НОВ АЛБУМ, ВЕЛИ ГИТАРИСТОТ ВЛАДИМИР ЧЕТКАР

ПОЧИНА ЏОРДИ ВОКЕР, ГИТАРИСТОТ И ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „КИЛИНГ ЏОУК“

СТИВ ВАЈ ГО ПОКАЖА СИОТ РАСКОШ НА СВОИТЕ ГИТАРСКИ ВЕШТИНИ

КОНЦЕРТ НА МУХАМЕД ИБРАХИМИ ВЕЧЕРВА ВО ФИЛХАРМОНИЈАТА

ГИТАРСКИОТ ВИРТУОЗ СТИВ ВАЈ ГОСТУВА ВО СКОПЈЕ НА 26 АПРИЛ

ШТИПСКИ ГИТАРИСТИ СНИМИЈА СПОТ ЗА 65. РОДЕНДЕН НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ

МОДЕРНИОТ МОЦАРТ И БОГ НА ГИТАРАТА – ФАНОВИТЕ И МУЗИЧАРИТЕ МУ ОДДАВААТ ПОЧИТ НА ЕДИ ВАН ХАЛЕН

ЏОНИ ДЕП – НОВ ГИТАРИСТ ВО БЕНДОТ НА МЕРИЛИН МЕНСОН?