Манчестер сити

Таг
5Вести

МАНЧЕСТЕР СИТИ ЌЕ ПЛАТИ НАЈМАЛКУ 90 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ХРВАТОТ ГВАРДИОЛ, КОЈ СТАНУВА НАЈСКАПИОТ БЕК ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ

МАНЧЕСТЕР СИТИ ЌЕ ВЛОЖИ 300 МИЛИОНИ ФУНТИ ВО ПРОШИРУВАЊЕТО НА СТАДИОНОТ „ЕТИХАД“

НОРВЕШКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ЕРЛИНГ ХОЛАНД ДОЈДЕ ВО МАНЧЕСТЕР СИТИ 22 ГОДИНИ ПО ТАТКО МУ

ГВАРДИОЛА ПОТРОШИЛ НАД ПОЛА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ НА ОДБРАНБЕНИ ИГРАЧИ ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ВО МАНЧЕСТЕР СИТИ

ДАВИД СИЛВА НА 35 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ СТАТУА ПРЕД СТАДИОНОТ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ