модна недела

Таг
14Вести

ЦРНИТЕ МОДЕЛИ ЈА БОЈКОТИРААТ МОДНАТА НЕДЕЛА ВО МЕЛБУРН ПОРАДИ РАСНА ДИСКРИМИНАЦИЈА

КОНЕЧНО ВИДОВ НОРМАЛНИ КОЛЕКЦИИ, РЕЧЕ ЏОРЏО АРМАНИ КОЈ ЈА ЗАТВОРИ МОДНАТА НЕДЕЛА ВО МИЛАНО

ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА ЌЕ ОДРЖУВА РЕВИИ, НО БЕЗ ПУБЛИКА

НОВАТА РЕВИЈА НА „ДИОР“ ВО ЗНАКОТ НА ФЕМИНИЗМОТ

АРМАНИ ЌЕ ОДРЖИ РЕВИЈА ВО МИЛАНО БЕЗ ПУБЛИКА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

НАОМИ КЕМБЕЛ ЅВЕЗДА НА РЕВИЈАТА НА „ИВ СЕН ЛОРАН“ ВО ПАРИЗ

МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ НЕ Е МОДА – ПРОТЕСТ НА РЕВИЈАTA НА „ГУЧИ“ ВО МИЛАНО

ЕКОМАТЕРИЈАЛИ ВО ФОКУСОТ НА МОДНАТА НЕДЕЛА ВО МИЛАНО

ВСЕЛЕНСКАТА ОДИСЕЈА НА „ЛУЈ ВИТОН“ ЈА ЗАТВОРИ ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА

ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА ОТВОРИ СО ДВОБОЈ НА „ДИОР“ И „ГУЧИ“