музика

Таг
15Вести

„ПРЕКРАСНО ИЗДАНИЕ“, „ЕСТЕТСКИ БЕСПРЕКОРЕН“, ВЕЛАТ РЕЦЕНЗИИТЕ ЗА АЛБУМОТ „ЦРНА ЗЕМЈА“ НА КРСТЕ РОЏЕВСКИ

„БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ НА ЦВЕТАНОВСКИ ЌЕ ИГРА НА ФЕСТИВАЛОТ ЗА МУЗИКА И ЗВУК ВО ХРВАТСКА

ФИЛМ, МУЗИКА И ПОЕЗИЈА СЕ СПОЈУВААТ ВО ОНЛАЈН НАСТАН ИНСПИРИРАН ОД ВИМ ВЕНДЕРС И РОБЕРТО БЕЊИНИ

ТАГАТА ПО КОБИ БРАЈАНТ ЈА ЗАСЕНИ ПОЛИТИКАТА НА ГРЕМИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ЌЕ ОДМОРАМ ОД ФИЛМСКАТА МУЗИКА И ЌЕ СЕ ВРАТАМ НА ВИОЛОНЧЕЛОТО, ВЕЛИ КОМПОЗИТОРКАТА НА „ЧЕРНОБИЛ“ И „ЏОКЕР“

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „МУЗИКАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ: ОД ‘ФРОСИНА’ ДО ‘ЛАЗАР’“

СТРИМИНГ НА РАДИОСТАНИЦИ ОД БЕРЛИН И ЛОНДОН ВО МКЦ

ПАЗАРОТ НА ВИДЕОИГРИ СЕГА Е ПОГОЛЕМ ОД ВИДЕО И МУЗИЧКИОТ МАРКЕТ ЗАЕДНО

СЕЛОТО ЦРВЕНА ВОДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА ВАНЧО НИКОЛЕСКИ НА КРАЈОТ НА „СТРУШКИТЕ КНИЖЕВНИ СРЕДБИ“