Наполеон

Таг
3Вести

ПРЕМИЕРА НА „НАПОЛЕОН“ ВО ПАРИЗ – БЕЗМИЛОСНИОТ ВОЕН СТРАТЕГ ИМАЛ И МЕКА СТРАНА, КАЖА ЕКИПАТА

ХОАКИН ФЕНИКС И РИДЛИ СКОТ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА НАПОЛЕОН (ВИДЕО)

СПИЛБЕРГ ПОДГОТВУВА СЕРИЈА ЗА НАПОЛЕОН СПОРЕД СТАРО СЦЕНАРИО НА КЈУБРИК