номинации

Таг
10Вести

СО 12 НОМИНАЦИИ, БРЕДЛИ КУПЕР ГО ЗАЦВРСТИ СВОЕТО МЕСТО МЕЃУ НАЈГОЛЕМИТЕ ГУБИТНИЦИ НА ОСКАРИТЕ

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГУБИТНИК, МЕДИУМИТЕ ЈА ПРАВАТ ТАА ФАМА, ВЕЛИ ГЛЕН КЛОУЗ ПО ОСУМТЕ НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

ОСКАРИ 2021 – ОСМА ШАНСА ЗА ТРИУМФ ЗА ГЛЕН КЛОУЗ, ПРВА НОМИНАЦИЈА ЗА БУГАРИЈА

„ДУЛИТЛ“ И ПОЛСКИОТ РИМЕЈК НА „ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ СИВО“ НОМИНИРАНИ ЗА НАЈМНОГУ ЗЛАТНИ МАЛИНИ

ИСТОРИСКИОТ УСПЕХ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УМЕТНИЦИТЕ

СЕМЕЈСТВОТО НА ФИЛМСКИ КОМПОЗИТОРИ ЊУМЕН СТИГНА ДО БРОЈКАТА ОД 93 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

ПРЕД ОБЈАВУВАЊЕТО НА НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ОД ДЕНЕСКА ПАК ВО СКОПСКИТЕ КИНА

ЅВЕЗДИТЕ НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“ САМИ СЕ НОМИНИРАЛЕ ЗА НАГРАДАТА ЕМИ ЗА 225 ДОЛАРИ

„СТУДЕНА ВОЈНА“ НА ПАВЛИКОВСКИ СО НАЈМНОГУ НОМИНАЦИИ ЗА ЕВРОПСКИТЕ ОСКАРИ

КОБИ БРАЈАНТ – ПРВ КОШАРКАР НОМИНИРАН ЗА ОСКАР