нов филм

Таг
35Вести

ГАЛ ГАДОТ ЌЕ ЈА ГЛУМИ КРАЛИЦАТА ВО НОВАТА ВЕРЗИЈА НА „СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА“

„М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ДОБИ НАГРАДА ВО ИНДУСТРИСКАТА ПРОГРАМА ЗА НЕЗАВРШЕНИ ФИЛМОВИ ВО ПУЛА

МАНЧЕВСКИ ГО СНИМА „КАЈМАК“ НА ЛОКАЦИИ НИЗ СКОПЈЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЌЕ СЕ СНИМА ФИЛМ ЗА НОВИНАРКИТЕ КОИ ГО РАЗОТКРИЈА ХАРВИ ВАЈНСТИН

ХАРИСОН ФОРД НА 78 ГОДИНИ ПО ПЕТТИ ПАТ СНИМА КАКО ИНДИЈАНА ЏОНС

ТИМОТИ ШАЛАМЕ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ВИЛИ ВОНКА

АРОНОФСКИ И ЛЕТО ЌЕ СЕ СПОЈАТ ВО ХОРОР 20 ГОДИНИ ПО „РЕКВИЕМ ЗА ЕДЕН СОН“

ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ, КЛУНИ И АФЛЕК ЗАЕДНО ЌЕ СНИМААТ ФИЛМ

ТОБИ МЕГВАЕР И ЕНДРЈУ ГАРФИЛД ЌЕ СЕ СПОЈАТ СО ТОМ ХОЛАНД ВО НОВИОТ „СПАЈДЕРМЕН“

ОСКАРОВЦИТЕ ДИКАПРИО, ЛОРЕНС И СТРИП СНИМААТ ФИЛМ ЗА „НЕТФЛИКС“