Оскар

Таг
57Вести

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ИРСКИОТ АКТЕР БЕРИ КЈОУГЕН – МАЈКА МУ ПОЧИНАЛА ОД ХЕРОИН, ЖИВЕЕЛ ВО 13 ЗГРИЖУВАЧКИ ДОМОВИ

НОМИНАЦИИТЕ ЗА ОСКАР НАКЛОНЕТИ КОН АКТЕРИТЕ СО АЗИСКО ПОТЕКЛО – КИНА ЈА СЛАВИ МИШЕЛ ЈЕО, ВИЕТНАМ СО ДВАЈЦА ПРЕТСТАВНИЦИ

ФИЛМ КОЈ ЗАРАБОТИ САМО 27.000 ДОЛАРИ ДОБИ НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА ПО КАМПАЊАТА НА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ

ХЈУ ЏЕКМЕН ЈА МОЛИ ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА ДА НЕ ГО НОМИНИРА РАЈАН РЕЈНОЛДС ЗА ОСКАР

МАЈКЛ ЏЕЈ ФОКС МЕЃУ СЛЕДНИТЕ ДОБИТНИЦИ НА ПОЧЕСЕН ОСКАР

ТЕШКОТО ДЕТСТВО И САМОУБИСТВОТО НА СЕСТРА Ѝ ГО ИНСПИРИРАА ГОВОРОТ НА ЏЕСИКА ЧЕСТЕЈН НА ОСКАРИТЕ

ПОЧИНА ЖАН-МАРК ВАЛЕ, РЕЖИСЕРОТ НА „БИЗНИС КЛУБ ДАЛАС“ И „ГОЛЕМИ МАЛИ ЛАГИ“

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГУБИТНИК, МЕДИУМИТЕ ЈА ПРАВАТ ТАА ФАМА, ВЕЛИ ГЛЕН КЛОУЗ ПО ОСУМТЕ НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

СО ТРЕТ ОСКАР, ФРЕНСИС МЕКДОРМАНД ЌЕ Ѝ СЕ ДОБЛИЖИ НА РЕКОРДЕРКАТА КЕТРИН ХЕПБЕРН

„НАЛЕПНИЦА“ НА ГЕОРГИ УНКОВСКИ СЕ КВАЛИФИКУВАШЕ ЗА НОМИНАЦИЈА ЗА ОСКАР ЗА КРАТОК ФИЛМ