оскари

Таг
57Вести

ГЛАМУРОТ СЕ ВРАТИ ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ НА ОСКАРИТЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОСКАРИ 2022: „ЕПЛ“ МУ ЈА УКРАДЕ ИСТОРИЈАТА НА „НЕТФЛИКС“, „КОДА“ ПОВТОРИ ПОДВИГ СТАР 90 ГОДИНИ

ОСКАРИ 2022: ЗАНИМЛИВОСТИ ЗА ВЕЧЕРАШНОТО 94. ДОДЕЛУВАЊЕ

50 ГОДИНИ ОД ПРЕМИЕРАТА НА „КУМ“ – КОПОЛА ГО СНИМИ ОТКАКО СИТЕ ДРУГИ ОДБИЛЕ И ГО ПРОМЕНИ ХОЛИВУД

ОСКАРИ 2022: ДВЕ ДВОЈКИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ГЛУМЦИ, ПРВА НОМИНАЦИЈА ЗА ГЛУВ АКТЕР

ОСКАРИТЕ ЌЕ ИМААТ ВОДИТЕЛ ЗА ПРВПАТ ОД 2018

ТОЛКУ ЗДОДЕВНО ШТО И ЕНТОНИ ХОПКИНС ГИ ПРЕСПАЛ – ГЛЕДАНОСТА НА ОСКАРИТЕ ПАДНА ЗА РЕКОРДНИ 58 ОТСТО

МОДНА ПАРАДА НА ТИЛ И ЗЛАТО – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА 93. ОСКАРИ

ОСКАРИ 2021 – ГЛЕН КЛОУЗ ИЗГУБИ ПО ОСМИ ПАТ, ТРИУМФОТ НА ЕНТОНИ ХОПКИНС ГО УПРОПАСТИ КРАЈОТ

ОСКАРИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ТВ-ШОУ, ТУКУ ФИЛМ СО ЅВЕЗДЕНА ПОСТАВА, ВЕЛАТ ПРОДУЦЕНТИТЕ