панк

Таг
13Вести

СРПСКИОТ ФОЛК ПАНК БЕНД „БРКОВИ“ ЌЕ ПРОСЛАВИ 20 ГОДИНИ РАБОТА СО ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

НИЕ СМЕ ПАНК, НИКОГАШ НЕ НИ БИЛО ДО ПАРИ, ВЕЛИ ЉУПЧО КОСТОВСКИ, КОЈ ПИШУВА КНИГА ЗА СВОЈОТ БЕНД „ЊУ ПОЛИС СТЕЈТ“

ПАНК БЕНДОТ „ДИСИЗ“ ОДИ НА НОВА ЕВРОПСКА ТУРНЕЈА, КОЈА ЌЕ ОПФАТИ 13 ДРЖАВИ

СКОПСКИОТ ПАНК БЕНД „ДИСИЗ“ ЗАКАЖА НОВА ГОЛЕМА ЕВРОПСКА ТУРНЕЈА ВО 2024

БИЛИ АЈДОЛ СО ВНУЦИТЕ ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА ЅВЕЗДА НА ХОЛИВУДСКАТА ПАТЕКА НА СЛАВНИТЕ

ИГИ ПОП ГО ОБЈАВИ 19. АЛБУМ И КАЖА ДЕКА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ФРЛА ВО ПУБЛИКА

ВИВИЕН ВЕСТВУД – ИКОНА НА МОДНИОТ СВЕТ КОЈА ГО ИЗМИСЛИ ПАНКОТ

ДЕНИ БОЈЛ СЕ СВРТЕ КОН ПАНКОТ ВО НОВАТА СЕРИЈА ЗА „СЕКС ПИСТОЛС“

ПАНК ИКОНАТА ИГИ ПОП ЈА ДОБИ „НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МУЗИКА“ ЗА 2022