Пеп Гвардиола

Таг
2Вести

ГВАРДИОЛА ПОТРОШИЛ НАД ПОЛА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ НА ОДБРАНБЕНИ ИГРАЧИ ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ВО МАНЧЕСТЕР СИТИ

ГВАРДИОЛА ОСВОЈУВА ТИТУЛА НА СЕКОИ 23 НАТПРЕВАРИ, САМО ДВАЈЦА ТРЕНЕРИ СЕ ПОТРОФЕЈНИ ОД НЕГО