Пинокио

Таг
5Вести

„ПИНОКИО“ ЈА ОТВОРА НЕДЕЛАТА НА ИТАЛИЈАНСКИ ФИЛМ ВО КИНОТЕКАТА

„ПИНОКИО“ НА ДЕЛ ТОРО ДОАЃА НА „НЕТФЛИКС“ НА 9 ДЕКЕМВРИ, 14 ГОДИНИ ОТКАКО ПРВПАТ БЕШЕ НАЈАВЕН

ДЕЛ ТОРО ИЗБРА ЅВЕЗДЕНА АКТЕРСКА ЕКИПА ЗА СВОЈОТ АНИМИРАН МЈУЗИКЛ „ПИНОКИО“

ТОМ ХЕНКС ЌЕ ГО ГЛУМИ ЏЕПЕТО ВО РИМЕЈКОТ НА „ПИНОКИО“ ОД ПРЕД 78 ГОДИНИ

„ПИНОКИО“ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА ДЕЛ ТОРО