Синедејс

Таг
31Вести

СИНЕДЕЈС СЕ ЗАТВОРА СО МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ НА ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ

ВТОРИОТ ФИЛМ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ, „ДОВОЛНО ВОЗРАСНИ“, ВЕЧЕРВА НА СИДЕДЕЈС

СИНЕДЕЈС НОСИ НАД 40 ФИЛМОВИ ПОД МОТОТО „МУВИ НАЈТ“, ЗА ПОЧЕТОК Е ПРЕМИЕРАТА НА „М“ НА ТОЗИЈА

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ПЛАНЕТА НА ОВЦИТЕ“ СНИМАН И ВО МАКЕДОНИЈА УТРЕ ПРЕМИЕРНО НА СИНЕДЕЈС

ФИЛМОВИ НА СИНЕДЕЈС ЌЕ СЕ ГЛЕДААТ И НА ПОКРИВИ И ВОДНО, МЕЃУ 50-ТЕ НАСЛОВИ И „МИМИ“ И ХИТ ХОРОРОТ „НЕМА ДА СИ САМА“

ОСКАРОВЕЦОТ „ЗЕМЈА НА НОМАДИ“ ДЕНЕС НА СИНЕДЕЈС ВО ГРАДСКИ ПАРК

20. СИНЕДЕЈС ПОЧНУВА ВЕЧЕРВА ВО ПАРК СО „АНЕТ“

УНГАРСКИОТ РЕЖИСЕР БЕЛА ТАР В САБОТА ЌЕ ОДРЖИ МАСТЕРКЛАС ВО КИНОТО „ФРОСИНА“

СИНЕДЕЈС ПОЧНУВА СО ПАТУВАЧКО КИНО ВО КРИВА ПАЛАНКА, СТРУМИЦА И СТРУГА

ФРАНЦУСКИОТ ФИЛМ „ГАГАРИН“ ПОБЕДИ НА 19. СИНЕДЕЈС