Собрание

Таг
16Вести

СО 77 МАЖИ И 43 ЖЕНИ ПРАТЕНИЦИ КОНСТИТУИРАНО ДЕСЕТТОТО СОБРАНИЕ НА МАКЕДОНИЈА

СДСМ ГО ПОБЕДИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДВА ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТА НА ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, МАКЕДОНИЈА ОДИ НА ИЗБОРИ НА 12 АПРИЛ

ЗНАМЕТО НА НАТО ОД ДЕНЕСКА СТОИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА СОБРАНИЕТО

НИНА АНГЕЛОВСКА НА 31 ГОДИНА СТАНА ПРВА МИНИСТЕРКА ЗА ФИНАНСИИ

НЕМА ПРОСПЕРИТЕТ АКО НАЈДОБРИТЕ СИ ЗАМИНУВААТ НАДВОР, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА

СОБРАНИЕТО ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, МАКЕДОНИЈА СТАНУВА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА ВЛАДИНИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН УСТАВНИ ИЗМЕНИ, СЛЕДУВААТ АМАНДМАНИТЕ

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ДА СЕ ОДРЖИ НА 30 СЕПТЕМВРИ

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО