стрип

Таг
26Вести

ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА СТРИП ТРИП ФЕСТИВАЛ ВИКЕНДОВ ВО МКЦ

ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР СИЛВЕСТРИ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА КНИГА ЗА СТРИПОТ НА ПАТУВАЧКАТА ИЗЛОЖБА ВО ВЕЛЕС

АВТОРИТЕ НА „ДИЛАН ДОГ“ ДВА ЧАСА ГИ СПОДЕЛУВАА СВОИТЕ ИСКУСТВА СО МЛАДИТЕ УЧЕСНИЦИ НА ФЕСТИВАЛОТ ЏИФОНИ

СТРИПОТ „НАГОРЕ“ ПОБЕДИ НА 19. МЕЃУНАРОДЕН СТРИП САЛОН ВО ВЕЛЕС

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ОД ПРВИОТ СТРИП КОНКУРС ЗА ИСТОРИСКИ ТЕМИ НА БАЛКАНОТ, ФИНАНСИРАН ОД ЕУ

ПО 29 ГОДИНИ ВОЗОБНОВЕНА КУЛТНАТА СТРИП ЕДИЦИЈА „ЛУНОВ МАГНУС СТРИП“

ИЗЛОЖБА НА СТРИПОВИ ОД СЕДУММИНА ДОМАШНИ АВТОРИ ВО МКЦ

„БУНКЕР“ ГО ОБЈАВИ СВОЈОТ ПЕТТИ ГРАФИЧКИ РОМАН „ВАВИЛОН БЕРЛИН“

СТРАНИЦА ОД СТРИП СО СПАЈДЕРМЕН ПРОДАДЕНА ЗА 3,36 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

НОВИОТ БЕТМЕН ЌЕ БИДЕ ЦРНЕЦ, ОБЈАВИ „ДИ-СИ КОМИКС“