Суперхикс

Таг
11Вести

КАЈ НАС СЀ ОДИ НА СИЛА, СО НЕРВОЗА И СО ВРСКИ, РЕЧЕ ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВИОТ АЛБУМ

НОВИОТ АЛБУМ НА „СУПЕРХИКС“, „СИЛА И НЕРВОЗА“, ЌЕ БИДЕ ПРОМОВИРАН НА 16 АПРИЛ

ГОЛЕМАТА ПРОСЛАВА НА 30 ГОДИНИ „СУПЕРХИКС“ ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВО КИСЕЛА ВОДА, САМИ НИ СЕ ЈАВИЈА, ВЕЛИ ФРОНТМЕНОТ ПЕТАР МЛАДЕНОВСКИ

„СУПЕРХИКС“ ЌЕ ОДБЕЛЕЖИ ТРИ ДЕЦЕНИИ ПОСТОЕЊЕ СО НИЗА НАСТАНИ, НАЈАВЕН ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ЗА МАРТ 2024

„СУПЕРХИКС“ ОБЈАВИ НОВ СИНГЛ ОД НАЈАВЕНИОТ НОВ АЛБУМ

„СУПЕРХИКС“ СО НОВА ПЕСНА КАКО НАЈАВА НА ПРВИОТ АЛБУМ ПО ПЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

ДАРКО РУНДЕК И „СУПЕРХИКС“ ГОСТИ НА КОНЦЕРТНАТА ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ АЛБУМ НА „БАКЛАВА“

ОД ЕТНО МЕТАЛ ДО ДРАМ ЕНД БЕЈС, „ТАКСИРАТ 21“ ЌЕ ТРАЕ ДО РАНО УТРО