Украина

Таг
22Вести

ИТАЛИЈАНСКИОТ УМЕТНИК ТВБОЈ УКРАСУВА ОШТЕТЕНИ ЗГРАДИ ВО КИЕВ И ОКОЛИНАТА СО СИНО-ЖОЛТИ МУРАЛИ

УКРАИНА ГО ИЗБРА ПРЕТСТАВНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА 2023 ВО ПОДЗЕМНА СКРИВНИЦА

УКРАИНЦИТЕ ЌЕ ИГРААТ ФУДБАЛ СРЕДЕ ВОЈНА, НА СТАДИОНИТЕ ЌЕ МОРА ДА ИМА СКРИВНИЦИ

СЕЛО ВО ШПАНИЈА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО ВО УКРАИНА ВО ЗНАК НА СОЛИДАРНОСТ

ТОЈ СЕКОГАШ ЗНАЕ ШТО САКА ДА КАЖЕ, ВЕЛИ НОВИНАРОТ ДМИТРО ЛИТВИН КОЈ ГИ ПРАВИ ГОВОРИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ

ИЛОН МАСК Ѝ ОБЕЗБЕДУВА ИНТЕРНЕТ НА УКРАИНА ПРЕКУ СВОИТЕ САТЕЛИТИ „СТАРЛИНК“

УКРАИНА Е ДОМ НА СЕДУМ ЛОКАЛИТЕТИ ОД ЛИСТАТА НА СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО НА УНЕСКО

МИЛА КУНИС И ЕШТОН КУЧЕР ЗА ЕДЕН ДЕН СОБРАА 6,8 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БЕГАЛЦИТЕ ОД УКРАИНА

ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАВОВ СЕ ЗДРУЖИЈА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАТ ИСТОРИСКИТЕ СПОМЕНИЦИ ОД РУСКИТЕ ГРАНАТИ

ОД ПОЧЕТОКОТ НА РУСКАТА ИНВАЗИЈА ПОРАСНА ИНТЕРЕСОТ ЗА ТВ-СЕРИЈАТА СО КОЈА СЕ ПРОСЛАВИ ЗЕЛЕНСКИ