Васил Христов

Таг
3Вести

„ТРИ СЕСТРИ“ ВО РЕЖИЈА НА ВАСИЛ ХРИСТОВ ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРНО ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

ПРЕМИЕРА НА „КРАЛ ИБИ“ ОД ВАСИЛ ХРИСТОВ ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР

КИДНАПИРАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ ПРЕМИЕР ГО ЗАТВОРА СИНЕДЕЈС