Венециски филмски фестивал

Таг
14Вести

БРЕНДАН ФРЕЈЗЕР СЕ РАСПЛАКА ОТКАКО ДОБИ ШЕСТМИНУТНИ ОВАЦИИ ВО ВЕНЕЦИЈА

„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ДЕНЕСКА СО СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

КРИСТЕН СТЈУАРТ ГИ ВООДУШЕВИ ВЕНЕЦИЈА И КРИТИЧАРИТЕ КАКО ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА

ВЕНЕЦИСКА МОСТРА ОТВОРИ СО ЅВЕЗДИ И СТРОГИ КОВИД ПРОТОКОЛИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОД „КРУНА“ ДО НАЈДОБРА АКТЕРКА ВО ВЕНЕЦИЈА – КРИТИКАТА ВООДУШЕВЕНА ОД ВАНЕСА КИРБИ

АЛМОДОВАР ПРВПАТ ВО КАРИЕРАТА ЌЕ СНИМА ВЕСТЕРН

ИМАВ КАРИЕРА ОД БАЈКИТЕ – ЏУЛИ ЕНДРЈУС ДОБИ ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

ХОЛИВУДСКАТА А-ЛИСТА ЈА ОСВОИ ВЕНЕЦИЈА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ХОАКИН ФЕНИКС ОСЛАБНАЛ 23 КИЛОГРАМИ И ЧИТАЛ КНИГИ ЗА АТЕНТАТОРИ ЗА УЛОГАТА НА ЏОКЕР

МОНИКА БЕЛУЧИ СЕ ОБЕДИНИ СО БИВШИОТ СОПРУГ ВИНСЕНТ КАСЕЛ НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ ВО ВЕНЕЦИЈА