актер

Таг
36Вести

ЌЕ МИ БЕШЕ КРИВО АКО ДРУГ СЕДНЕШЕ ВО МОЕТО СТОЛЧЕ ВО „МИЛИОНЕРОТ“, ВЕЛИ ТАРИК ФИЛИПОВИЌ ПРЕД ПРЕТСТАВАТА ВО СКОПЈЕ

ПИРС БРОСНАН ОСУДЕН ЗА НЕПРОПИСНО ДВИЖЕЊЕ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ЈЕЛОУСТОУН, ПРЕМНОГУ СЕ ДОБЛИЖИЛ ДО ТЕРМАЛНИТЕ БАЗЕНИ

КОМИЧАР СУМ, А НИКОГАШ НЕМАМ ДОБИЕНО НАГРАДА ЗА КОМЕДИЈА, ВЕЛИ БЛАГОЈА ЧОРЕВСКИ

ДЕНЕС ПОТЕШКО МЕ КАНАТ ДА ИГРАМ ВО ТЕАТАР, А ЖАЛНО Е КОГА ЕДЕН АКТЕР НЕ Е НА СЦЕНАТА, ВЕЛИ ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ

МОРАМ ДА ЖИВЕАМ ЗА СЕМЕЈСТВОТО, ВЕЛИ ЏЕРЕМИ РЕНЕР ЕДНА ГОДИНА ОТКАКО БЕШЕ ПРЕГАЗЕН ОД ЧИСТАЧ ЗА СНЕГ

МАЈКЛ КЕЈН ПОТВРДИ ДЕКА ЈА ЗАВРШИЛ АКТЕРСКАТА КАРИЕРА НА 90 ГОДИНИ

50 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА БРУС ЛИ – МАЈСТОР НА БОРЕЧКИ ВЕШТИНИ И ЗАНЕМАРЕН ФИЛОЗОФ

КРИС ТАКЕР ГО СНИМИ ПРВИОТ ФИЛМ ПО СЕДУМ ГОДИНИ ПАУЗА, ОД ХОЛИВУД СЕ ПОВЛЕКОЛ ЗА ДА УЖИВА ВО ЖИВОТОТ