Алехандро Ињариту

Таг
2Вести

ПОЧЕСНАТА НАГРАДА СРЦЕ НА САРАЕВО ЗА ОСКАРОВЕЦОТ ИЊАРИТУ

МЕКСИКАНСКИОТ РЕЖИСЕР ИЊАРИТУ ЌЕ ДОБИЕ ТРЕТ ОСКАР ЗА ФИЛМ ЗА МИГРАНТИ