Алфонсо Куарон

Таг
4Вести

„РОМА“ ВЕЧЕРВА МОЖЕ ДА ИСПИШЕ ИСТОРИЈА НА ОСКАРИТЕ НА МНОГУ НАЧИНИ

МЕКСИКО СИТИ УБЕДЕН ВО ТРИУМФОТ НА „РОМА“ НА ОСКАРИТЕ И ВЕЌЕ СПРЕМА ПРОСЛАВА

„НЕТФЛИКС“ И „МАРВЕЛ“ ИСПИШУВААТ ИСТОРИЈА НА ГОДИНАШНИТЕ ОСКАРИ

ЌЕ ИЗГРАДИМЕ ЅИД ЦЕЛОСНО НАПРАВЕН ОД ОСКАРИ, МУ ПОРАЧА РЕЖИСЕРОТ ИЊАРИТУ НА ТРАМП