Арнолд Шварценегер

Таг
13Вести

„НЕТФЛИКС“ ОБЈАВИ ТРЕЈЛЕР ЗА ПРВАТА СЕРИЈА ВО КАРИЕРАТА НА ШВАРЦЕНЕГЕР

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР И МАРИЈА ШРАЈВЕР И ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАЗВЕДОА 10 ГОДИНИ ПО РАЗДЕЛБАТА

АКТЕРОТ КРИС ПРАТ ГО ЧЕКА ПРВОТО ДЕТЕ СО ЌЕРКАТА НА ШВАРЦЕНЕГЕР

ШВАРЦЕНЕГЕР И ХАМИЛТОН ПОВТОРНО ЗАЕДНО ВО АКЦИЈА ПО 28 ГОДИНИ ВО ТРЕЈЛЕРОТ ЗА НОВИОТ „ТЕРМИНАТОР“

СО ШВАРЦЕНЕГЕР ТРЕБА ДА ОТВОРИМЕ ШКОЛА ЗА ГОВОР ВО ХОЛИВУД, РЕЧЕ СТАЛОНЕ ВО КАН

„ФИЛИП ВТОРИ“ СТАНА „ТОШЕ ПРОЕСКИ“ – СКОПЈЕ ГО ДОБИ ПРВИОТ СТАДИОН НА СВЕТОТ ИМЕНУВАН СПОРЕД ПЕЈАЧ

ШВАРЦЕНЕГЕР И ЛИНДА ХАМИЛТОН СЕ ОБЕДИНИЈА ПО 28 ГОДИНИ ЗА НОВИОТ „ТЕРМИНАТОР“

ШВАРЦЕНЕГЕР И НА 71 ГОДИНА Е РЕДОВНО ВО ВЕЖБАЛНИЦА – МИ СЕ ДОПАЃААТ НОВИТЕ МАШИНИ

ГАБРИЕЛ ЛУНА ГИ НАПРАВИ ПРВИТЕ ЧЕКОРИ КАКО МАШИНА НА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ „ТЕРМИНАТОР“

КРИС ПРАТ ВО ВРСКА СО ЌЕРКАТА НА ШВАРЦЕНЕГЕР