Бети Вајт

Таг
5Вести

БЕТИ ВАЈТ – ЗЛАТНА ДЕВОЈКА НА АМЕРИКАНСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА СО КАРИЕРА ДОЛГА НАД 60 ГОДИНИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

БЕТИ ВАЈТ ЌЕ ГО СЛАВИ 100. РОДЕНДЕН ВО КИНО И СИТЕ СЕ ПОКАНЕТИ

АКТЕРКАТА БЕТИ ВАЈТ ПОЛНИ 99 ГОДИНИ, ПА ВЕЛИ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БУДНА ДО КОГА САКА

РАЈАН РЕЈНОЛДС Ѝ ГО ЧЕСТИТАШЕ 97. РОДЕНДЕН НА СВОЈАТА БИВША ДЕВОЈКА БЕТИ ВАЈТ

ХОЛИВУДСКАТА ИКОНА БЕТИ ВАЈТ ОДБЕЛЕЖУВА 80 ГОДИНИ КАРИЕРА И НЕМА НАМЕРА ДА ЗАПРЕ