биографски филм

Таг
48Вести

ФИЛМОТ „ПРИПРАВНИК“ НАИДЕ НА ПОДЕЛЕНИ КРИТИКИ ПО ПРЕМИЕРАТА ВО КАН, ТРАМП ГО ОПИША КАКО ЃУБРЕ И СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА

ПАПАРАЦИТЕ СЕ НЕГАТИВЦИ ВО ФИЛМОТ ЗА ЕЈМИ ВАЈНХАУС, НЕ НЕЈЗИНИОТ ПОРАНЕШЕН СОПРУГ, РЕЧЕ РЕЖИСЕРКАТА ТЕЈЛОР-ЏОНСОН

ЅВЕЗДАТА НА СЕРИЈАТА „МЕЧКА“, ЏЕРЕМИ АЛЕН ВАЈТ, ЌЕ ГО ГЛУМИ БРУС СПРИНГСТИН

ТИМОТИ ШАЛАМЕ КОНЕЧНО ГО ПОЧНА СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ ЗА БОБ ДИЛАН

ПОЧНУВА СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ ЗА МАЈКЛ ЏЕКСОН, ПРЕМИЕРАТА Е ВО АПРИЛ 2025

ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР ЗА БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ЕЈМИ ВАЈНХАУС, МЛАДАТА АКТЕРКА МАРИСА АБЕЛА САМА ГИ ПЕЕ НЕЈЗИНИТЕ ХИТОВИ

СЕБАСТИЈАН СТЕН ЌЕ ГО ГЛУМИ МЛАДИОТ ТРАМП ВО НОВ БИОГРАФСКИ ФИЛМ

ДАРЕН АРОНОФСКИ ЌЕ РЕЖИРА БИОГРАФСКИ ФИЛМ ЗА ИЛОН МАСК

ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ ОД АНЏЕЛИНА ЏОЛИ КАКО МАРИЈА КАЛАС

ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР ЗА ФИЛМОТ ЗА БОБ МАРЛИ, ПРЕМИЕРАТА Е ВО ЈАНУАРИ