Боинг

Таг
4Вести

„КВАНТАС“ ГО РЕАЛИЗИРАШЕ НАЈДОЛГИОТ ЛЕТ НА СВЕТОТ, СИДНЕЈ-ЊУЈОРК ЌЕ БИДЕ РЕДОВНА ЛИНИЈА ОД 2023

БАХРЕИН ОТВОРА НАЈГОЛЕМ ПОДВОДЕН ПАРК НА СВЕТОТ И ПОТОПИ „БОИНГ 747“ ВО МОРЕТО

МАЈКА И ЌЕРКА СТАНАА ИНТЕРНЕТ СЕНЗАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ СНИМЕНИ КАКО УПРАВУВААТ СО „БОИНГ“

КРАЈ НА „А380“ – НА „ЕРБАС“ НЕ МУ СЕ ИСПЛАТЕШЕ ОБЛОГОТ ОД 25 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ