Борис Џонсон

Таг
11Вести

БОРИС ЏОНСОН МОРА ДА ГИ ПРОМЕНИ И ПЛАНОВИТЕ ЗА СВАДБА ОТКАКО ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

СОПРУГАТА НА БОРИС ЏОНСОН Е ПОВТОРНО ТРУДНА ОТКАКО ИМАЛА СПОНТАН АБОРТУС

НОВАТА СОПРУГА НА БОРИС ЏОНСОН ИЗНАЈМИЛА ДИЗАЈНЕРСКА ВЕНЧАНИЦА ЗА 45 ФУНТИ ЗА ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА ВИКЕНДОВ

КЕНЕТ БРАНА ЌЕ ГО ГЛУМИ БОРИС ЏОНСОН ВО ТВ-СЕРИЈА ЗА КОВИД-19

ЗА 20 ГОДИНИ ТРОЈЦА БРИТАНСКИ ПРЕМИЕРИ ДОБИЈА ДЕТЕ ДОДЕКА БЕА НА ФУНКЦИЈАТА

БОРИС ЏОНСОН Е ПРВИОТ СВЕТСКИ ЛИДЕР ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

БОРИС ЏОНСОН ЧЕКА БЕБЕ СО 24 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СВРШЕНИЦА

БРИТАНИЈА И ЕВРОПСКА УНИЈА СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА БРЕГЗИТ, ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ НОВ ПРОТОКОЛ ЗА ИРСКИОТ ОСТРОВ

ЏИНА МИЛЕР – ЖЕНА КОЈА ПОНИЖИ ДВАЈЦА БРИТАНСКИ ПРЕМИЕРИ