Бундеслига

Таг
3Вести

БУНДЕСЛИГАТА ПОКАЖА КАКО ИЗГЛЕДА ФУДБАЛОТ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

КОГА ЌЕ ПРОДОЛЖИ, ВО БУНДЕСЛИГАТА ЌЕ БИДAТ ЗАБРАНЕТИ ГУШКАЊЕ, ПЛУКАЊЕ, СЛАВЕЊЕ ГОЛОВИ…

ГЕРМАНИЈА Е РЕШЕНА ДА ПРОДОЛЖИ СО ФУДБАЛОТ ОД 9 МАЈ И ЗА ТОА ЌЕ ИМА СТРОГИ ПРОТОКОЛИ