Џими Хендрикс

Таг
4Вести

БРАТОТ НА ЏИМИ ХЕНДРИКС ЌЕ НАСТАПИ НА СКОПСКИОТ БЛУЗ И СОУЛ ФЕСТИВАЛ

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ЈА СВИРЕШЕ АМЕРИКАНСКАТА ХИМНА НА ПРИЕМОТ ВО БЕЛГРАД ВО ЧЕСТ НА ЏИМИ ХЕНДРИКС

ВРАТА ОД ХОТЕЛСКА СОБА НА БОБ ДИЛАН ПРОДАДЕНА ЗА 100.000 ДОЛАРИ

НЕОБЈАВЕНИ ПЕСНИ ОД ЏИМИ ХЕНДРИКС ЌЕ БИДАТ ИЗДАДЕНИ ВО МАРТ