Дизни

Таг
49Вести

„МАРВЕЛИТЕ“ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈГОЛЕМОТО ФИЛМСКО ПРОМАШУВАЊЕ ЗА 2023

АНИМИРАНИОТ ФИЛМ „МОАНА“ ЌЕ ДОБИЕ ПРОДОЛЖЕНИЕ ОВАА ГОДИНА

„ЈУНИВЕРЗАЛ“ ГО НАДМИНА „ДИЗНИ“ СО ЗАРАБОТЕНИ РЕЧИСИ ПЕТ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО 2023

ВО ШАНГАЈ СЕ ОТВОРИ ТЕМАТСКИОТ ПАРК „ШАНГАЈ ДИЗНИ“, ЗА ТУРИСТИТЕ ПАК ДА СЕ ВРАТАТ ВО КИНА ПО ПАНДЕМИЈАТА

ВО НОВАТА ФИЛМСКА ВЕРЗИЈА НА „СНЕЖАНА“ СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА СЕ ЗАМЕНЕТИ СО МАГИЧНИ СУШТЕСТВА

„ДИЗНИ“ ГИ НАЈАВИ НОВИТЕ ПРОДОЛЖЕНИЈА НА „ПРИКАЗНА ЗА ИГРАЧКИТЕ“ И „СНЕЖНО КРАЛСТВО“

„ДИЗНИ“ ПРВПАТ ИМА ПОВЕЌЕ ПРЕТПЛАТНИЦИ ОД „НЕТФЛИКС“

НОВИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА „ДИЗНИ“ ЗАБРАНЕТ ВО 14 ДРЖАВИ ПОРАДИ ГЕЈ БАКНЕЖ

ОДЛОЖЕН СЛЕДНИОТ ФИЛМ „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“, НЕМА ДА СЕ СНИМА ВО 2022

ПО 14 МЕСЕЦИ ОДЛОЖУВАЊЕ, „БЛЕК ВИДОУ“ ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ДИРЕКТНО НА СТРИМИНГ