договор за името

Таг
6Вести

СОБРАНИЕТО ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, МАКЕДОНИЈА СТАНУВА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ДА СЕ ОДРЖИ НА 30 СЕПТЕМВРИ

МАКЕДОНИЈА ПОКАНЕТА ВО НАТО, ПОД УСЛОВ ДА БИДЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ДВЕТЕ ДРЖАВИ

НА НИМИЦ МУ ПЕЕЈА „СРЕЌЕН РОДЕНДЕН“ ВО ПРЕСПА