документарец

Таг
33Вести

СО ТОШЕ ЈАДЕВМЕ АЈВАР И ЛЕБ НА МЕЧКИН КАМЕН НАВЕЧЕР, ВЕЛИ СТЕРУЛИ ШТЕРЈОСКИ, СОГОВОРНИК ВО БЕЛГРАДСКИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ПРОЕСКИ

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ НА МКЦ, „ЕФТЕРКЛАНГ: МАКЕДОНИУМ БЕНД“, ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛ ВО КОПЕНХАГЕН

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ЈАНЅА“ ЗА БЛАЖЕ КОНЕСКИ НА 16 И 17 НОЕМВРИ ИГРА ВО СТРУГА

ФИЛМОВИ ЗА КОЕН, ЗАПА И „ЛЕБ И СОЛ“ НА 9. ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ СИНЕМА СИТИ

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ЉУБЕ ЦВЕТАНОВСКИ „ДЕТЕТО ВО СВЕТОТ“ ПОСТАВЕН НА ЈУТЈУБ

ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ПЛАНЕТА НА ОВЦИТЕ“ СНИМАН И ВО МАКЕДОНИЈА УТРЕ ПРЕМИЕРНО НА СИНЕДЕЈС

ЌЕ СЕ СНИМААТ ЧЕТИРИ ДОКУМЕНТАРЦИ ЗА „РОЛИНГ СТОУНС“ ЗА 60-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

УТРЕ ПРЕМИЕРА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „КАКО ДА ЈА ДЕФИНИРАШ АРОГАНЦИЈАТА?“ НА НЕБОЈША ИЛИЈЕВСКИ

ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРА НА ФИЛМОТ „100 ГОДИНИ ФУДБАЛ ВО ОХРИД“

ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА СЕ КАРАВМЕ, АМА И ЗАБАВУВАВМЕ, ВЕЛИ РИНГО СТАР ЗА НОВИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА „БИТЛС“