Џејн Фонда

Таг
5Вести

ЏЕЈН ФОНДА ЌЕ ДОБИЕ ЗЛАТЕН ГЛОБУС ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

РЕДОВНО ЈА ПРИВЕДУВААТ, НО ЏЕЈН ФОНДА ПРИВЛЕКУВА СÈ ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС И ЏОДИ ФОСТЕР МЕСТО КЕЈСИ АФЛЕК ЌЕ ГИ ПРЕТСТАВАТ НАЈДОБРИТЕ АКТЕРКИ НА ОСКАРИТЕ

ЏЕЈН ФОНДА ЌЕ ГО СЛАВИ 80. РОДЕНДЕН СО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ТИНЕЈЏЕРСКА БРЕМЕНОСТ

ХЕЛЕН МИРЕН И ЏЕЈН ФОНДА ГО УКРАДОА ШОУТО НА ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА