електричен автомобил

Таг
84Вести

„ТОЈОТА“ КОНЕЧНО ЌЕ ПОЧНЕ ДА РАЗВИВА ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ, НАЈАВИ 10 НОВИ МОДЕЛИ ДО 2026

ХОЛАНДСКА КОМПАНИЈА ЌЕ ГО ПРОИЗВЕДЕ ПРВИОТ АВТОМОБИЛ НА СОЛАРЕН ПОГОН НА СВЕТОТ

ВО СРБИЈА ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВААТ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ОД 2024

„КИА ЕВ6“ ИЗБРАНА ЗА ЕВРОПСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА

„ТОЈОТА“ КОНЕЧНО ГО НАЈАВИ СВОЈОТ ПРВ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ, ЌЕ ИМА И СОЛАРЕН ПОКРИВ

„ТЕСЛА“ ЈА НАДМИНА ПАЗАРНАТА ВРЕДНОСТ ОД ЕДЕН ТРИЛИОН ДОЛАРИ

ПАПАТА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ВОЗИ ВО ЕЛЕКТРИЧЕН ПАПАМОБИЛ

ШВАЈЦАРЦИТЕ ПРАВАТ ХИПЕРАВТОМОБИЛ ОД 2.000 КОЊСКИ СИЛИ И ДВА МИЛИОНА ЕВРА

„ХУАВЕИ“ ГО ПРЕТСТАВИ СВОЈОТ ПРВ АВТОМОБИЛ