гренд слем

Таг
4Вести

ЃОКОВИЌ САКА ЗЛАТЕН СЛЕМ И ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО 2024

НЕ СЕ СМЕТАМ СЕБЕСИ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ВО ИСТОРИЈАТА, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

ПРИОРИТЕТ МИ Е ДА ГО НАДМИНАМ РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР И НАДАЛ ОД 20 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЈА ДОВЕДЕ ИГРАЧКАТА ИДНИНА ВО ПРАШАЊЕ ОТКАКО ВО СОЛЗИ СИ ЗАМИНА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН