Хари Потер

Таг
10Вести

ЌЕ СЕ СНИМААТ СЕРИЈА ЗА ХАРИ ПОТЕР И НОВ ПРИКВЕЛ НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“

ЅВЕЗДАТА НА „ХАРИ ПОТЕР“, ДАНИЕЛ РЕДКЛИФ, ЌЕ СТАНЕ ТАТКО

ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА „ХАРИ ПОТЕР“ СЕ ПРОДАДЕ ЗА РЕКОРДНИ 471.000 ДОЛАРИ

АКТЕРИТЕ ОД „ХАРИ ПОТЕР“ ЌЕ СЕ ОБЕДИНАТ ЗА 20-ГОДИШНИНАТА ОД ПРВИОТ ФИЛМ БЕЗ АВТОРКАТА ЏОАН РОУЛИНГ

ДАНИЕЛ РЕДКЛИФ И ДЕЈВИД БЕКАМ ЌЕ ЧИТААТ ПОГЛАВЈА ОД ПРВАТА КНИГА ЗА ХАРИ ПОТЕР

УЧИЛИШТЕ ВО ТЕНЕСИ ГИ ЗАБРАНИ КНИГИТЕ „ХАРИ ПОТЕР“ ПОРАДИ СТРАВ ОД МАГИИ

АВТОРКАТА НА „ХАРИ ПОТЕР“ НАЈАВИ ЧЕТИРИ НОВИ КНИГИ ЗА СВЕТОТ НА МАГИЈАТА

КРЕАТОРИТЕ НА „ПОКЕМОН“ НАПРАВИЈА ИГРА „ХАРИ ПОТЕР“

МАГИЈАТА ОД „ХАРИ ПОТЕР“ ПРЕТСТАВЕНА НА ИЗЛОЖБА ВО ЛОНДОН

ЏEJ KEJ РОУЛИНГ ЗАРАБОТУВА ПОВЕЌЕ ОД КРИСТИЈАНО РОНАЛДО