Хонг Конг

Таг
5Вести

ХОНГ КОНГ ЌЕ ВЛОЖИ 60 МИЛИЈАРДИ ФУНТИ ВО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ВЕШТАЧКИ ОСТРОВИ НА СВЕТОТ

ПАРИЗ, ХОНГ КОНГ И СИНГАПУР ПРОГЛАСЕНИ ЗА НАЈСКАПИ ГРАДОВИ НА СВЕТОТ

КИНА ГО ОТВОРА НАЈДОЛГИОТ МОСТ НА СВЕТОТ, ПО НЕГО ЌЕ СЕ ВОЗИ САМО СО ПОСЕБНА ДОЗВОЛА

СТЈУАРДЕСИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ПРАВО ДА НЕ НОСАТ КУСИ ЗДОЛНИШТА